info@ozelnisantasipoliklinigi.com +905527018080 Her gün 08:00 -24:00

İletişim

Doğal Görünümlü Saç Ekimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Daha önce, genç ve güzel görünme trendi sadece kadınlara yönelikti. Ancak, bu eğilim artık erkeklerin dünyasına da girdi. Bir kişinin geliştirmek istediği tüm özellikler arasında saç önemli bir rol oynar. Dökülen her saç teli ile özgüven bir darbe alır. Ve gerçekten de gereklilik buluşun anasıdır, bu yüzden saç dökülmesiyle başa çıkmanın yollarını bulduk. Daha önceki günlerde, insanlar saç tıkacı adı verilen bir tekniğe başvurdular; burada, deri dokusunun sıralarını başka bir yerden çıkarmak için bir delme aleti kullanıldı ve inceltme bölgesine yerleştiriliyordu. Ancak saç fişleri doğal bir görünüm vermedi. Doğal saç değil, yapay olarak yerleştirilmiş oldukları kolayca anlaşılabilir.

Tıp teknolojisinin ilerlemesiyle birlikte saç ektirici kullanımına veda ettik ve saç ekimi ameliyatına merhaba dedik. Nakil ameliyatı, hastaların 1970’lerde ve 1980’lerde saç tıkaçları prosedürü nedeniyle gördüğü doğal olmayan oyuncak bebek saçlarının görünümünü ortadan kaldırır. Saç ekimi işlemi ile hastalar yoğun ve doğal görünümlü bir saç çizgisi bekleyebilirler.

Başarılı saç ekimleri için doğal saçların oluşturulması en önemli unsurlardan biridir. Bir saç ekimi cerrahı, doğal görünen ve cerrahi olarak yerleştirildiği gerçeğini açığa çıkarmayan saçları ekebilme yeteneğine göre değerlendirilir. Teknolojik gelişmeler ile iyi saç yoğunluğu mümkündür. Bununla birlikte, doğal saç şekillendirme için bir cerrahın sanatsal anlayışı çok önemli bir rol oynar.

Kimler Saç Ekimi için Uygun Adaylardır?

Saç dökülmesi olan yirmili yaşlarında bir erkek misiniz? En iyi sonuç için saç ekimini tercih edebilir ve saç dökülmesi ilaçları ile tedaviye başlayabilirsiniz. Her ırktan erkek ve kadın saç ekimi için uygun adaylar olabilir. Saç ekimini düşünmek için birkaç şeye ihtiyacınız var:

  • Saç derinizde (Donör alan) saça ihtiyaç duyan bölgelere ekilebilecek kadar sağlıklı saçlar.
  • Saç derisinden daha az Donör mevcudiyeti olan durumlarda Donör alanlar için sakal ve göğüs kılları da düşünülebilir. Yani iyi vücut kıllarınız varsa bu bir artı puandır.
  • Hasat için daha az donör alana ihtiyacınız olduğundan, daha küçük kellik alanları kolayca kapatılabilir.

Herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığını öğrenmek için bazı kan testlerine de ihtiyacınız olabilir. Genellikle Minör Cerrahi Profili yeterli olacaktır.

Doğal Görünümlü Bir Saç Çizgisi Nasıl Oluşturulur?

Çoğu saç ekim hastası greft sayısına, saç ekim yöntemlerine ve anestezi türlerine odaklanır. Ancak ilk ve belirleyici faktör saç çizgisi tasarımıdır. Saç çizgisi saçımızın sınırıdır. Genel olarak saçın çıkabileceği alan sınırlıdır. Her insanın kendine özgü bir saç çizgisi vardır ve doğuştan olduğu için kafaya mükemmel şekilde uyar. Ancak saç ekimi söz konusu olduğunda, saç çizgileri başkası tarafından çizileceği için kolayca mükemmelliğini kaybedebilir.

Saç dökülmesinin erken evrelerinde olan birçok kişi için saç çizgisinde incelme ve azalma, bir sorun olduğunun ilk ve en belirgin işaretidir. Bu genç saç çizgisine yeniden parlaklık kazandırma arzusu, insanları genellikle saç ekimi olasılığını düşünmeye motive eder. Saç çizgisi tasarımı teknik konularla ilgili değil, geometrik ahenk yaratabilen deneyimli ve sanatsal bakışlarla ilgilidir.

Bu amaca ulaşmak için, ameliyatla restore edilen bir saç çizgisinin bir nakil sonucu değil, gerçekten doğal görünmesini sağlayan şeyin bütünsel anlayışını kullanırlar.

İyi Bir Saç Çizgisi için Neler Yapılmalıdır?

Bireysel ve benzersiz saç çizgisi iyileşmesi planlanırken, hastanın istediği doğal saç çizgisi görünümünü elde etmek için aşağıdaki faktörler dikkate alınır:

Doğru Çerçeve: Saç çizgisi, saçın ana odak noktasıdır. Saçın genel güzelliğini artıran saç çizgisidir. Harika saçlara sahip herhangi bir bireyi hayal edebilirsiniz ve diğerlerinden ayrılan tek şey saç çizgisidir. İşte saç çizgisinin önemi. Saç ekimi yapan cerrahlar, saç çizgisini belirlerken dikkatli davranırlar. Konumlandırılması gereken yerden çok kısa veya çok uzakta olmamalıdır. Her iki durumda da saç çizgisinin bu kadar kötü yerleştirilmesi, yeni saç çizgilerinin daha az doğal görünmesini, rahatsız edici olmasını ve yüzü tamamlayıcı olmamasını sağlar.

Doğru Denge: Yeni saçlarınız yıllarca sizinle olacak. Doğal ve yaşınıza uygun görünmek istiyorsunuz. bir cerrah saç tipi, doğal saç eğriliği ve yerleştirme açısı ve ekilecek folikül sayısı gibi faktörleri hesaba katar. Ekilen saçlarınız çok simetrik veya yuvarlaksa, özellikle yaşlandıkça doğal görünmeyecektir.

Önceden Plan Yapın: Uzaklaşan saç çizgisi genellikle kellik modelinin bir parçasıdır, bu da kafa derisinin diğer bölgelerinin şimdi veya büyük olasılıkla gelecekte inceleceği anlamına gelir. Bu kel noktalara daha sonra müdahale etme olasılığını bırakmak istiyorsanız, ekim için sağlıklı köklerin hazır olduğundan emin olmanız gerekir. Cerrahımız, gelecekteki prosedürler için sağlıklı bir miktar bırakacak saçlarınızı eski haline getirmek için donör folikülleri toplamayı düşünmenize yardımcı olur.

Zigzag Saç Çizgisi Tasarımları: Dikkatli bakarsanız saç çizgisinin düz çizgileri olmadığını görebilirsiniz. Her saç diğerlerine göre benzersiz bir konumdadır. Yeni saç çizgisi düz bir çizgi ise sonuç yine oyuncak bebek saçı gibi görünür. Deneyimli bir saç ekimi cerrahı bu tipin nasıl önleneceğini bilir. Saç tasarımı sırasında zikzak desenleri kullanacaktır. Düzgün bir şekilde düzenlendiğinde saç doğal olarak büyür ve yoğunluğu düz çizgilerden çok daha yüksektir.

Doğal Görünümlü Saç Ekimi Yapılırken Bireysel Hasta Özellikleri Nelerdir?

Bu faktör hastanın fizyolojisi ile ilgilidir. Saç ekimi cerrahları bunu göz önünde bulundurarak hastanın yaşını, etnik kökenini, saç tipini ve saç dökülmesini dikkate alır ve analiz eder. Hasta gençse ve ekimden sonra saç dökülmesi yaşanabiliyorsa (ekilen saçların kalıcı olduğunu, ancak saçsız bölgedeki mevcut saçların geri kalanının kalıcı olmadığını unutmayın). Saç ekimi cerrahları bunu dikkate almalı ve hastanın saçları çok ince veya çok kalın, düz veya kıvırcıksa buna göre planlama yapmalıdır. Her saç tipi, en doğal sonuçları elde etmek için saç çizgisine farklı bir yaklaşım gerektirir.

Kötü Saç Çizgisine Yönelik Çözümler

Kötü bir saç çizgisiyle ilgili en kötü şey, bir saç stilinin onu düzeltmemesidir. Tek yol, sorununuzu benzersiz bir şey olarak ele alacak deneyimli bir cerrahtan daha iyi bir saç ekimi almaktır. Ancak bu saç ekiminde yeterli saç kökünüz varsa mümkündür. Ayrıca donör bölgenizde saç ekimine uygun saç köklerinin sadece belirli bir miktarı olduğunu unutmayın.

Bu makalede tartışılan doğal saç çizgisi tasarımı faktörleri, bir hastanın beklediği doğal görünümlü sonuçlara ulaşmak için çok önemlidir. Cerrahın sanatsal ve cerrahi becerileri ile uygun şekilde kombine edilen Foliküler Ünite greftlerinin seçimi ve kullanımı çok önemlidir.