İletişim

Experience Background

FUE Sonuçları

Saç Ekimi, Sakal & Bıyık Ekimi ve Kaş Ekimi Operasyonlarına ait FUE sonuçlarına yönelik saç dökülmeleri ile ilgili evrelere ait detaylı bilgilere aşağıda yer almakta olup, 7 x 24 tüm merak ettikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1. – 2. Seviye Saç Dökülmesi

1.derece çok belirsiz bir saç dökülmesi şeklidir. 1. derece saç dökülmesi olan her genç hasta saç ekimi için aday değildir. Saç ekimi sadece özenle seçilmiş adaylarda yapılmalıdır. 2.derece saç ekimi için çok uygun bir saç dökülmesi şeklidir, çünkü donör alanlar tamamen normal kalırken ön kısımlarda çok hafif derecede saç dökülmesidir.

Saç dökülmesi sergileyen alan genellikle saç çizgisi tasarımına ve nakil alanının boyutuna bağlı olarak 2.sınıf için yaklaşık 1500 – 3000+ greft gerektirir. Ameliyat öncesi konsültasyon sırasında ameliyattan önce saç çizgisini her zaman hastanın isteklerine ve profesyonel kararlarımıza göre tasarlarız. Kanalları açmak ve alıcı alanın cm2’si başına muhtemelen 60-70 FUs daha yoğun bir greft implantasyonu elde etmek için rutin olarak Safir uçlu FUE tekniğini kullanıyoruz. Ayrıca, doğal ve yumuşak bir saç çizgisi sağlamak için saç çizgisinin ilk 1-2 sırasının üzerine sadece tek saç kaynaşmasını implante ediyoruz.

Dikkat: genç hastalarda düşük saç çizgisi riski:

2-3.derece saç dökülmesi için daha genç yaşta saç ekimi yapılan hastaların %50’sinde vertex bölgesi de dahil olmak üzere başın üst kısmında ilerleyici bir saç dökülmesi beklenebilir. Saç çizgisinin frontal düzlem üzerinde doğru konumlandırılması büyük önem taşımaktadır. Genç bir saç çizgisi elde etmek için aşırı agresif düşük konumlandırma, ilerleyici saç dökülmesinin daha sonra gerektireceği başka bir saç ekimi için gerekli olan mevcut donör saç miktarını aşma riskini taşır. Yaşlanma ile saç çizgisinin normal durgunluğu ve beklenen gelecekteki NW paterni, yeni saç çizgisini tasarlarken dikkate alınmalıdır

2. – 3. – 4. Seviye Saç Dökülmesi

Grade 3, Grade 3 vertex, Grade 4 saç dökülmesi

Grade 3, Grade 3 vertex ve Grade 4, saç ekimi için uygun saç dökülmesi formlarıdır, bunun nedeni, donör alanlar normal kalırken ön kısmı (ve/veya tepe noktasını) etkileyen hafif ila orta dereceli saç kayıpları olmasıdır.

Saç dökülmesi alanları genellikle Grade 3 ve Grade 3 vertex için yaklaşık 3000 – 4000+ greft gerektirir; ve saç çizgisi tasarımına ve nakil alanının boyutuna bağlı olarak Grade 4 için yaklaşık 3500 – 4500+ greft. Ameliyat öncesi konsültasyon sırasında ameliyat öncesi saç çizgisini hastanın isteklerine ve profesyonel kararlarımıza göre tasarlıyoruz. Ön saç çizgisi için kanalları açmak ve doğal olanları ve daha yoğun bir implantasyonu sağlamak için köşe kıvrımı için rutin olarak Safir uçlu FUE tekniğini kullanıyoruz. Ayrıca, pürüzsüz bir saç çizgisi sağlamak için saç çizgisinin ilk 1-2 sırasının üzerine sadece tek saç kaynaşmasını implante ediyoruz.

Vertex bölgesi üzerinde bir saç ekimi hakkında önemli bir not:

Üst taç bölgesi saç ekimi operasyonları için çok özel bir alandır. Bu bölgedeki cilt incedir, daha az kan akımı alır ve bölgenin sürekli basınçlara ve travmalara açık olması gerçeği vardır. Orada bir girdap deseni vardır  ve bu nedenle kıllar farklı yönlere gider. Doğal büyüme yönleri ve doğal bir sonuç elde etmek için bu modeli taklit ediyoruz. Nakledilen saçların büyümesi yavaştır. Buna göre, belirli bir cilt gösterisi doğal ve yaygındır; ancak bu belirli alan üzerindeki kelliği örtmek için büyük bir gelişme her zaman mümkündür.

5. – 6. Seviye Saç Dökülmesi

5 ve 6. sınıflar ileri saç dökülmesi formlarıdır. Her halükarda, bunlar saç ekimi için hala uygun saç dökülmesi biçimleridir. Ön iyi yoğunluğu ile kellik görünümünü büyük gelişme-köşe alan üzerinde orta parça ve kısmi kapak genellikle bir saç nakli ile mümkündür; ancak, genel olarak saç yoğunluğu ve/veya artırmak için köşe alanı kapsayan ikinci bir saç nakli seans genellikle yeterlidir. İkinci oturum isteğe bağlıdır ve ilk operasyonun, ilk yıldönümünden sonra herhangi bir zamanda yapılabilir.

Saç dökülmesi alanı genellikle saç çizgisi tasarımına ve nakil alanının boyutuna bağlı olarak yaklaşık 4500 – 6000 + greft gerektirir. Ameliyat öncesi konsültasyon sırasında ameliyat öncesi saç çizgisini hastanın isteklerine ve profesyonel kararlarımıza göre tasarlıyoruz. Varsayılan olarak, mümkün olan en iyi kapsama ve yoğunluğu elde etmek için her zaman maksimum ve sınırsız sayıda greft naklederiz. Maksimum greft sayısı tamamen donör alanın güvenli greft kapasitesine bağlıdır ve donör alanın büyüklüğü ve saç yoğunluğu ile belirlenir.

Sonuç olarak, fue transplantasyonunun 2-3 sonuç gününde yapılması 2 veya 3 FUE seansı olarak kabul edilmez.  Bu, 2-3 gün içinde yapılan ve günde olduğu gibi aynı sayıda greft elde eden bir FUE seansıdır. Maksimum ve sınırsız greft sayısı sadece donör bölgenizin güvenli greft kapasitesi ile ilgilidir; ameliyat süresi veya ödediğiniz para ile ilgili değildir.

7. – 8. Seviye Saç Dökülmesi

Grade 7 ve Grade 8 (grade 8: ileri yaştaki ince veya atrofik donörler veya donörler ilk seansta 4000 greftten daha az veriyorsa) ciddi saç dökülmesi formlarıdır.

Ön-orta kısımlar üzerinde makul veya iyi bir yoğunluğa sahip kellik görünümündeki iyileşme ve köşe alanı üzerinde kısmi veya iyi kapsama alanı genellikle bir veya iki saç ekimi operasyonu ile mümkündür. İkinci FUE isteğe bağlıdır ve ilk FUE’DEN 10 ay sonra herhangi bir zamanda yapılabilir. Bazen üçüncü bir FUE önerilir; donörler hala son rötuş için mevcutsa-bazı belirli alanlara kadar; yani saç çizgisini düşürmek, kel alanın en arka kısmını örtmek veya genel saç yoğunluğunu artırmak içindir.

Sonunda saç dolu bir kafa mümkün olabilir veya olmayabilir; her halükarda, kelliğinizi örtmek ve yüz görünümünüzü iyileştirmek için büyük bir gelişme her zaman mümkündür.  FUE transplantasyonunu 7-8. sınıf saç dökülmesi hastalarına gerçekçi beklentilerle öneriyoruz. Tek istisna, çok sınırlı veya neredeyse hiç donörü olmayan hastalardır. 7-8. derece saç dökülmesi alanı genellikle saç çizgisi tasarımına ve nakil alanının boyutuna bağlı olarak yaklaşık 6000 – 7000+ greft gerektirir. Her halükarda, ön, orta kısımları ve tepeyi makul bir saç yoğunluğu ile kaplamak için toplam 4000-5000 greft yeterli olabilir.

Ameliyat öncesi konsültasyon sırasında ameliyat öncesi saç çizgisini hastanın isteklerine ve profesyonel kararlarımıza göre tasarlıyoruz. Mümkün olan en iyi kapsama ve yoğunluğu elde etmek için her zaman maksimum ve sınırsız sayıda greft naklediyoruz. Maksimum greft sayısı tamamen donör alanın güvenli greft kapasitesine bağlıdır; ve donör alanın büyüklüğü ve saç yoğunluğu ile belirlenir.

Ek olarak, sakal güçlü ve kalınsa ve tabii ki hasta bunu kabul ederse, seçilen hastalarda sakal greftleri kullanırız. Diğer vücut kılları incedir, kafa derisi kılları gibi büyümez ve çok hızlı fizyolojik ciro oranlarına sahiptir; bu nedenle, çoğunlukla işe yaramazlar.

    Lütfen bizimle iletişime geçin!

    Ücretsiz Muayene