info@ozelnisantasipoliklinigi.com +905527018080 Her gün 08:00 -24:00

İletişim

 • Tedavilerimiz
 • Saç Ekimi
 • Sakal Ekimi
 • Bıyık Ekimi
 • Kaş Ekimi

Ücretsiz Muayene

  DHI Kanal Tekniği

  DHI Kanal Alım Tekniği yöntemi ülkemizde de sıklıkla kullanılan en yaygın saç ekim yöntemlerinden biridir. Doğrudan saç ekimi veya kalem ile saç ekimi şeklinde de bilinmektedir. İlgili donör kısımdan alınan saç kökleri saç olmayan bölgeye kalem yardımı ile ekilir. Bu yöntemde saç köklerini de kalem ile tek tek toplanır. Operasyonun başarısı bu aşamada uygulama yapacak doktorun becerisi ile doğru orantılıdır.

  DHI saç ekimi uygulamasında kullanılan cerrahi kalem 0,6 mm veya 1 mm inceliğindedir. Alınan greftler ayrıştırılarak temizlenir. Ardından ise kafa derisinde saç olmayan kısma ekim yapılır. Direk kanal açmadan yapılan bu işlem ile saçlar doğrudan eklendiğinden süre kısadır. Diğer saç ekim yöntemlerinde ilk önce kanal açma işlemi uygulanır. Deneyimli bir cerrahi yöntem olan DHI saç ekimi uygulamasında doktorun aşırı dikkati gereklidir.

  DHI Saç Ekimi Uygulaması Süreci

  DHI saç ekimi uygulaması sırası ile aşağıdaki şekilde tamamlanır.

  • Sağlıklı saçların olduğu bölgedeki saçların kökleri gevşetilir ve kalem yardımı ile tek tek toplanır.
  • Alınan saç köklerinde doku kalabildiği için temizleme işlemi yapılır.
  • Uzman doktor tarafından uygulama için saç yönleri belirlenir.
  • Saç ekiminin başarısı kafa yapısına göre doğru yönlerde ekilmesi ile de ilgilidir.
  • DHI özel kaleminin içerisine toplanan saç kökler, tek tek yerleştirilir.
  • DHI özel kaleminin içerisine toplanan saç kökler, tek tek yerleştirilir.
  • Kalem ucu ölçüsü kişinin saç kökü kalınlığına göre belirlenir. 0,6 mm ile 1 mm arasında kalınlığı değişen kalem uçları kullanılmaktadır.
  • 0,6 mm ile 1 mm arasında kalınlığı değişen kalem uçları kullanılmaktadır.
  • Deride oluşturulan yuvalara alınan greftler eklenir.
  • Bu yöntemde kesi söz konusu değildir. Böylelikle dikiş de yoktur.
  • Son olarak yerleştirme yapılarak uygulama bitirilir.
  • Genellikle bu yöntem ile iyileşme süresi çok kısadır.

  DHI Saç Ekiminin Farkları

  DHI saç ekimi uygulaması diğer yöntemlerden en önemli farkı, kesi uygulanmamasıdır. Saçlar tıraş edilmeden uygulama yapılır. Diğer yöntemlerden süre olarak daha uzundur. Örneğin FUE tekniğinde süre 3 bin kök için 6 saat iken DHI tekniğinde ortalama günde 6 saatten 2 gün sürmektedir. Saç kökleri bu yöntemde direk alınır alınmaz eklenir. Özelliklerini koruduğundan saha kesin sonuç veren bir yöntemdir.

  ­

  DHI, FUE transplantasyonu sırasında farklı bir implantasyon tekniğini ifade eder.

  Greftler ilk önce FUE nakli sırasında olduğu gibi mikromotor destekli zımbalar kullanılarak ekstrakte edilir. Bu teknikle, alıcı bölgede insizyon yapmaya gerek yoktur

  Greftler önce bir tüp ve piston cihazına bağlı içi boş bir iğne ile spesifik implant kalemlerine yerleştirilir. Bu implant kalemleri ayrıca Choi implantları olarak da bilinir.

  Greftler, implanter kalemin ucuna yerleştirilen içi boş iğnenin içine hafifçe sokulur.

  Daha sonra, iğne kafa derisine 40-45 derecelik doğru bir açıyla sokulur, böylece insizyon bölgesi yapılır, daha sonra greft pistona bastırılarak implante edilir.

  Bir DHI prosedürü sırasında, 2 ila 6 Choı implanteri arasında değişen normal bir miktar ve yaklaşık 15-16 iğne aynı anda kullanılır, cihaz foliküler ünite greftlerine uyacak şekilde çeşitli iğne boyutlarında gelir.

  İmplanterin ana avantajı, alıcı alanın cm2’sine daha fazla greft yerleştirilebilmesi ve böylece daha yoğun bir FUs transplantasyonu sağlanabilmesidir. Bu özellik özellikle ön saç çizgisi için avantajlıdır.

  DHI tekniğinin en büyük dezavantajı, diğer saç ekimi yöntemlerine kıyasla genellikle çok daha pahalı bir prosedür olmasıdır. Ek olarak, implant kalemlerine yanlış greft yerleştirilmesi ve implantasyon sırasında greftlerin yanlış bükülmesi, hassas saç foliküllerine aşırı travmaya neden olabilir ve bu da foliküllerin ölümüne neden olabilir.

  Safir FUE veya DHI-FUE ?

  Hem Safir FUE ve DHI-FUE hemen hemen aynı avantajlara sahip çünkü; daha fazla kanal açılması ve alıcı alana belirli bir cm2 daha fazla greft yerleştirilmesi, hem saç kaybı, 3.sınıf ile 1. Sınıf hafif formları için yoğun bir nakil artı daha yoğun ve daha yumuşak ön saç çizgisi bulunur.

  Safir FUE ayrıca DHI’YE göre bir avantaj daha sağlar. Hem implanter içine greft yerleştirilmesi sırasında hem de implanterden alıcı bölgeye greftin yerleştirilmesi sırasında bu riske sahip olan DHI implantlarının aksine hassas saç foliküllerine zarar verme riski yoktur.

  Safir uçlu FUE, DHI ile aynı yoğun implantasyonu sağlar.

  Safir ucu, ön saç çizgisi üzerinde maksimum yoğun bir nakil sağlamak ve hatta yoğun bir köşe kıvrımı oluşturmak için etkinliğini kanıtlamıştır ve sonuçları DHI implantları ile çok karşılaştırılabilir. Safir FUE için ekstra bir maliyet olmadığı göz önüne alındığında, DHI prosedürünün aynı sonucu elde etmesi için çok fazla ekstra maliyet vardır; bir DHI prosedürü almak için fazla bir neden görmüyoruz. Her neyse, bunu tercih eden hastalarda DHI-FUE sağlıyoruz.