info@ozelnisantasipoliklinigi.com +905527018080 Her gün 08:00 -24:00

İletişim

 • Tedavilerimiz
 • Saç Ekimi
 • Sakal Ekimi
 • Bıyık Ekimi
 • Kaş Ekimi

Ücretsiz Muayene

  FUE Alım Tekniği

  Günümüzde teknolojik gelişmelerin yaşandığı en önemli sektörlerden biri de sağlık sektörüdür. Estetik bir görünüm için hazırlanan yeni saç ekim yöntemleri hayatımıza girmektedir. Kişilerin gerek genetik faktörler gerekse bir takım rahatsızlıklar nedeni ile yaşadıkları saç dökülmesi sorununa bu seç ekim yöntemleri kesin çözüm olmaktadır. Birçok farklı saç ekim yöntemi böylelikle hayatımıza girmiştir.

  FUE saç ekimi (foliküler ünite ekstraksiyonu), saç köklerinin bölgesel anestezi ile uyuşturulduktan sonra, özel uçlara sahip kalem cihazlar ile alındığı bir yöntemdir. Saç olan bölgeden tek tek alınan saçlar saçsız alanlara açısı ve yönü hesap edilerek ekilir. Bu uygulamada önemli olan saç köklerin doğru bir şekilde ekilmesidir. Uygulamanın bu kısmında doktorun dikkati ve el becerisi büyük önem taşır.

  FUE Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

  FUE saç ekimi yöntemi uygulamasında ilk olarak saçsız bölgeye ekilmek üzere saçlı bölgeden saç kökleri tek tek toplanır. Bu kısım ise genellikle ense kısmıdır. Fakat ense kısmının uygun olmaması durumunda diğer bölgelerden de saç alımı yapılabilir. İşlem öncesinde mutlaka saçların 1 mm kısalıkta kesim işlemi yapılır. İşlem sırasında ise lokal anestezi ilgili iki bölgeye de uygulanır. Kıl, folikül ve çevresinde yer alan doku silindirik şekilde kesilerek alınır. Motor ucu nazikçe saç köklerine yaklaştırılır ve çekilir. Operasyonda saç köklerinin zarar görmemesi için özen gösterilmelidir. Foliküler saç kökleri toplandıktan sonra saç olmayan kısımda açılan deliklere yerleştirilir
  FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) Tekniği

  Greftler (FUs), çok ince (0.6 ila 0.8 mm), özel olarak tasarlanmış ekstraksiyon zımbaları kullanılarak donör bölgeden ayrı ayrı ekstrakte edilir.

  Greft hasadı için 2 farklı FUE saç ekimi tekniği vardır:

  1. Manuel FUE.
  2. Mikromotor destekli FUE.

  Manuel FUE, Fus’u çıkarmak için el gücünü kullanır. Bu FUE önceki yıllarda ilk FUE tekniği oldu. Daha sonra, manuel ekstraksiyon büyük ölçüde mikromotor destekli greft hasat tekniği (mFUE) ile değiştirildi. mFUE, günümüzde en çok kullanılan FUE tekniğidir ve FUE kliniklerinin %95’inden fazlası tarafından benimsenmiştir.

  FUE nakli

  Özel FUE operasyonumuz ayrıca şunları içerir;

  • Maksimum yoğun transplantasyon-yani: cm2 başına 60-80 FUs-hafif saç dökülmesi olan hastalarda
  • İleri saç dökülmesi olan hastalarda mega session FUE ile sınırsız sayıda greft transplantasyonu.
  • İleri veya şiddetli saç dökülmesi olan hastalarda sakal greftlerinin kullanımı.
  • FUE başlangıcında  anestezinin ağrısız olarak uygulanması için pnömatik iğnesiz jet tabancası enjektörü.
  • Greftlerin daha iyi hayatta kalması için ameliyat sırasında daha uzun geçici greft depolama süresi sağlayan geçici greft depolama için soğutma sistemi.
  • Yumuşak ve yoğun bir saç çizgisi sağlamak için ön saç çizgisi üzerinde açılan Safir uçlu kanal.
  • Saç çizgisinin ön tarafında greft içeren tek saçlı yoğun transplantasyon.
  • Ameliyat sırasında kullanılan ve hastanın cildi veya kanı ile temas eden tüm tıbbi cihazlar (yani, greft çıkarma iğneleri, bıçaklar, Safir uçlar, vb.).) tek kullanımlıktır ve sadece bir kez kullanılır. Diğer cerrahi aletler (Mikromotor Kablolar, mikroforsepsler, vb.) ameliyathane sterilizasyon teknikleri ve cihazları kullanılarak sterilize edilir.

  FUT (düz yara izi) ve FUE (görünür yara izi yok) operasyonundan sonra donör görünümü.

  Neden FUE?

  Saç dökülmesi hastaları için mikromotor destekli FUE’NİN avantajları:

  • Saç ekimi tamamen kozmetik bir müdahaledir, bu nedenle saç restorasyonu için minimal invaziv bir cerrahi müdahale yapılmalıdır.
  • FUE şu anda tek atravmatik greft ekstraksiyon tekniğidir ve bu nedenle saç ekiminin tek minimal invaziv tekniğidir.
  • FUE, ilerleyici bir saç dökülmesi veya ileri bir saç dökülmesi olan hastalarda gerekli olabileceği gibi uygun aralıklarla (10-12 ay) tekrarlanabilir.
  • Bir FUE saç ekimi geçirdikten sonra, bir FUT saç ekimi sonrası olduğu gibi donör alanlar üzerinde doğrusal bir yara izi ortaya çıkarma konusunda endişelenmenize gerek kalmadan saçlarınızı uzun veya kısa kullanabilirsiniz.

  FUE donör yara izi:

  Mikromotor destekli FUE tekniği, hastalara minimal ağrı, hızlı iyileşme ve hemen hemen hiç veya minimal skarlaşma gibi ek avantajlarla tespit edilemez doğal sonuçlar sağlar.

  4750 greft mega seanstan bir yıl sonra tıraşlı FUE yara izi

  Megasession FUE:

  FUE tekniği, gerekli greft sayısını daha doğru bir şekilde planlamak gibi doktorlara da avantajlar sunar. Megasession FUE; sadece bir seansta sınırsız ve maksimum sayıda greft-yani +4500 greft – nakli de sadece mikromotor destekli FUE ile mümkündür.

  Megasession FUE: mikromotor destekli FUE ile tek seansta 4700 greft ekimi.

  FUE Saç Ekim Yöntemi Özellikleri Nelerdir?

  1. Alınan saç kökleri sadece kök hücresidir. Beraberinde doku alınmaz.
  2. Saç alınan kısımda kesi ya da dikiş söz konusu değildir. Köklerin alındığı kısımda sadece 0,6 mm küçük sıyrıklar olur ve bunlar kısa sürede iyileşir.
  3. Ense bölgesinden alınan bu saç kökleri ihtiyaç ve talep halinde diğer sakal ve bıyık içinde ekilebilir.
  4. Bir seansta en yüksek ekim sayısına ulaşılır. FUE saç ekimiyönteminde bir seansta ortama 6000 adet greft ekilme işlemi yapılır.
  5. 6 ay sonra saçlar çıkmış olur. Ama işlemin en başarılı hali için 1 yıl beklemek gereklidir.