info@ozelnisantasipoliklinigi.com +905527018080 Her gün 08:00 -24:00

İletişim

Sakal Bıyık Ekimi

Sakalı ve bıyığı çıkmayan veya çok seyrek çıkan insanların büyük bir kısmı bu durumdan rahatsız olmaktadır. Saç ekimi gibi, sakal ekimi de son dönemler de çok fazla uygulanan bir yöntem haline gelmiştir. Sakalı seyrek çıkan ve belli sebeplerden dolayı anormal çıkan insanların çok sık başvurduğu bir yöntemdir. Ülkemizde uygulanan sakal ekimi yöntemleri ile kısa sürede bu tip sorunlar çözüme kavuşmaktadır.

Sakal ekimi, kafa derisi saç greftleri kullanılarak sakalın restorasyonudur. Sakal restorasyonu sadece yüz/sakal bölgeleri üzerindeki travmatik veya yanık scar bölgelerini kapsayacak şekilde, sadece  Rekonstrüktif amaçlar için düşünülmelidir.

Sakalın kozmetik restorasyonu durumunda, kafa derisi saçları yüzünüz için iyi bir eşleşme olmayabilir ve kalın donör kafa derisi saçlarının kullanılmasından kalın bir sakalın doğal olmayan sonucunu elde etme riski her zaman vardır.

Saç dökülmesinden muzdaripseniz ve aynı zamanda sakal restorasyonu gerektiriyorsa, öncelik saç ekimine gitmelidir. Özellikle saç dökülmesinin yaşlanma ile ilerleyici olabileceği göz önüne alındığında, saç ekimi için değerli ve sınırlı kafa derisi donör saçları korunmalıdır; oysa sakal nakli sadece saç dökülmesi olmayan erkekler için (veya 35-40 yaşından sonra hafif ila orta derecede saç dökülmesi olan erkeklerde) düşünülmelidir.

Sakal & Bıyık Ekimine Nasıl Başlanır?

  • Sakal  ve bıyık ekimi işlemine başlamadan önce plan yapıp ne kadar sakal ekileceğine karar vermek ve bu sakalların hangi açıdan ekileceğini belirlemek gerekir. Bu konuda doktor gerekli kararları verdikten sonra kalemle yüzün sakal ekilecek kısımları işaretlenir. Saç ekimine benzer şekilde ilgili bölgeler lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra kıl kökleri tek tek toplanır ve ekilmesi planlanan alanlara yine tek tek olacak şekilde ekilir.

Sakal ve Bıyık Ekimi Sonrası

Sakal ve bıyık ekme işlemi yaptırdıktan sonra iğne batırılan bölgelerde oluşan kan sızıntılarına bağlı kabuklanmalar olabilir. Ancak yıkamalar sonrasında bu lekelerden ve kabuklanmalardan kurtulmuş olursunuz. İkinci haftadan sonra sakallar da yavaş yavaş dökülmeler meydana gelir. 4 ay sonrasında sakallar tekrar çıkmaya başlar ve zamanla daha kalıcı hale gelir. Sakal ekimi işlemi lokal anestezi altında yapılır. Toplam da 2,5 saat süren bir işlemdir. İşlem genelde ağrısız bir şekilde yapılır. İşlem yapıldıktan 10 gün kadar tıraş olmamak da  gerekir. Ameliyattan sonra yapılması gereken ve yapılmaması gereken konular da doktorlardan bilgi almanız gerekir.

Sakal Greftleri

  • Güçlü ve kalın bir sakal olması durumunda, saç ekimi için genel saç yoğunluğunu artırmak için sakal greftlerini de kullanabiliriz. Greft materyali olarak güvenilir oldukları kanıtlanmıştır.
  • Sakal greftlerini hasat etmek için, donör alan olarak sadece çene alanının altındaki bölge ve üst boyun-gizli alan – kullanılır. Sakal greftleri çoğunlukla tek tüylü FUs içerir, ancak bazen iki tüylü FUs içerebilirler.
  • Sakal greftleri, alıcı bölgedeki kafa derisi saç greftleri arasına nakledilmeli ve sadece yoğunluğu artırmak için kullanılmalıdır.
  • Kafa derisinin orta kısımlarındaki genel yoğunluğu artırmak için özellikle faydalıdırlar. Ön saç çizgisi ve köşe bölgesi gibi belirli alanlar sadece kafa derisi saç greftleri almalıdır.

Sakal greftlerinin çıkarılması, mikromotor destekli FUE tekniği ile gerçekleştirilir. 

Diğer vücut tüylerinin kullanımı:

Diğer vücut tüyleri (göğüs, karın veya bacak gibi) normal saçların gerçek dokusuna ve büyüme hızına uymaz. Onların büyüme ve dökülmesi önemli ölçüde daha hızlıdır. Güvenilir değildirler ve kullanımları çok sınırlıdır. 

Saç Ekimi Türkiye

%100 Hasta memnuniyeti odaklı operasyonlarımızda sürecinizi ömür boyu takip ediyoruz.

Ücretsiz Muayene

    E-Bülten
    Güncel bilgilerden haberdar olmak ve indirimli kampanyalarımızdan yararlanabilmek için lütfen abone olun!