İletişim

FAQ Front
Sıkça Sorulan Sorular

İlk olarak doktor kontrolünde saçın ne kadarı döküldüğü ve kaç adet greft ekileceği belirlendikten sonra ekim için özel bir fiyatlandırma işlemi yapılarak kişilerin tedaviye ne kadar ücret ödeyeceği belirlenir. DHI saç ekiminde de ekilecek olan greft sayısına göre fiyatlandırma yapılmaktadır.

Uzman doktorlar tarafından muayene edilip saç dökülme tipi tespit edildikten sonra ilk aşama hastanın yüz şekline uygun bir ön saç çizgisi tasarımı ile başlar. Tasarımdan sonra toplanan greftler saçın çıkış yönüne göre ekilir ve planlanan sıklıkta ekilirse doğal saç ekimi yapılabilir.

Saç ekimi sonrasında saçın büyüme döngüsünün normale dönmesi zaman almaktadır. Ekilen kökler 3-4 ay sonrasında derinin altından çıkıp büyümeye başlamaktadır.

Saç ekiminde ilk bir sene çok önemlidir. Ekilen saçlar 6’ıncı ayın sonunda normal uzama döngüsüne girer ve kişinin fizyolojik yapısına göre 10 veya 12’inci ay ayın sonunda doğal bir görünüme kavuşur.

Her operasyonda olduğu gibi saç nakli sonrasında da vücut yapılan işleme uyum sürecine girer. Ekim sonrası ilk 1 – 5 hafta arasında saç dökülmesi gözlemlenebilir. Ancak bu geçici bir durumdur. Saçın dökülme oranı kullanılan teknik, kişinin kafa derisinin inceliği ve saçının yapısı gibi çeşitli nedenlere göre değişkenlik gösterebilir.

Operasyon öncesi, sonrası ve süresince yapılması gerekenlerle ilgili tüm aklınıza takılan konulara sayfamızın devamından ulaşabilirsiniz.